Reklama
Reklama

Prace na Starym Rynku z pozwoleniem na budowę. Będzie więcej utrudnień

fot. PIM

Do tej pory wykonawca inwestycji polegającej na rewaloryzacji płyty Starego Rynku prowadził prace przygotowawcze. 26 maja wydane zostało pozwolenie na budowę i tego dnia rozpoczął się proces formalnego przekazania placu budowy.

Wraz z początkiem czerwca wykonawca będzie systematycznie wprowadzał zmiany związane z organizacją tego terenu. Zakres robót na Starym Rynku będzie się coraz bardziej poszerzał, dlatego konieczne będą kolejne wygrodzenia, w tym także ciągów pieszych.

Trasy prowadzące przez płytę Starego Rynku będą tak wyznaczane, by piesi mogli dojść do każdego budynku. Tym samym wejścia do restauracji będą dostępne dla turystów i mieszkańców. Mimo trwających robót, klienci w dalszym ciągu będą mogli więc korzystać z oferty gastronomicznej okolicznych lokali - informują urzędnicy PIM.

Zasadnicze roboty budowlane rozpoczną się od rozbiórki m.in. krawężników i nawierzchni chodników, później także prowadzone będą prace związane z ważną infrastrukturą podziemną. W pierwszej kolejności będzie to renowacja sieci wodociągowej i przebudowa sieci gazowej. Równolegle kontynuowane będą badania archeologiczne w miejscu dwóch planowanych zbiorników retencyjnych, tzn. przy budynku Wagi Miejskiej i pod domkami budniczymi. Wkrótce rozpoczną się także prace archeologiczne w miejscu zaplanowanej do rozbudowy podziemnej toalety publicznej - dodają urzędnicy.

Co ważne, z uwagi na zmiany organizacyjne i rozszerzenie zakresu robót, dostawcy nie będą mieli możliwości wjazdu na płytę Starego Rynku.

Podczas robót należy liczyć się z wjazdem sprzętu ciężkiego na Stary Rynek, możliwością zwiększenia poziomu hałasu jak i zapylenia. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie robót i poruszanie się tylko wyznaczonymi trasami - kończą przedstawiciele PIM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
25.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro