Reklama
Reklama

W Poznaniu powstaje centrum rozwoju technologii 5G. Zatrudnienie znajdzie kilkaset osób

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Obraz fancycrave1 z Pixabay

Tietoevry, globalna firma IT ze skandynawskim rodowodem, ogłosiła właśnie, że otworzy w Poznaniu jedno z europejskich centrów rozwoju technologii 5G.

Do grona najważniejszych firm poznańskiego świata IT dołącza teraz Tietoevry. To będzie szósty - po Szczecinie, Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i Gliwicach - oddział skandynawskiej korporacji w Polsce.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Tietoevry to już kolejna duża firma, która zdecydowała się na otwarcie w naszym mieście swojego oddziału. To pokazuje, że stolica Wielkopolski jest miejscem atrakcyjnym dla przedsiębiorców, także tych zagranicznych. Nowe firmy to nie tylko dochody z podatków dla miasta, ale także nowe miejsca pracy dla poznanianek i poznaniaków. Oby takich przedsięwzięć było jak najwięcej - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Wybraliśmy Poznań na lokalizację naszego centrum rozwoju technologii 5G nieprzypadkowo - mówi Michał Mariański, manager odpowiedzialny w Tietoevry za obszar Telecom. Stolica Wielkopolski dysponuje rzeszą wysoko wykwalifikowanych pracowników - nie tylko programistów, ale także specjalistów w dziedzinie telekomunikacji. Mocnymi stronami miasta są także ciekawa i różnorodna oferta edukacyjna poznańskich uczelni oraz zaplecze biurowe, które pozwolą nam stworzyć prężnie działające centrum nowych technologii. Liczymy, że właśnie ten potencjał pozwoli nam rozwijać zaawansowane projekty 5G dla naszych klientów na całym świecie - dodaje.

Branża telekomunikacyjna to jeden z nielicznych sektorów, które nie tylko nie ucierpiały na pandemii, ale wręcz rozwijały się jeszcze szybciej. Programiści zatrudnieni w poznańskim oddziale Tietoevry będą pracować nad rozwiązaniami, które pozwolą na jeszcze bardziej efektywną komunikację. Szczególnie poszukiwani będą specjaliści z wiedzą na temat telekomunikacji oraz znajomością języków programowania C oraz C++.

Unikatową cechą naszej firmy jest elastyczność w zarządzaniu ścieżkami rozwoju naszych pracowników. Umożliwiamy zmianę technologii i możliwość przechodzenia między projektami, by ułatwić pracownikom rozwój w wybranym przez siebie kierunku - podkreśla Katarzyna Wolska, Country HR Manager, której zespół odpowiada za rekrutację dla poznańskiego oddziału Tietoevry.

Zgodnie z zapowiedziami w poznańskim oddziale zatrudnienie znajdzie nawet 400 pracowników.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
6.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro