Reklama
Reklama

Szpital w Krotoszynie - europejski standard

Gdy jesteśmy zdrowi możemy nawet i góry przenosić. Inaczej jest gdy zachorujemy. Wtedy chcemy otrzymać najlepszą pomoc (choć różnie z tym bywa). Jak to wygląda w Krotoszynie?

W Krotoszynie o zdrowie zadbają na miarę XXI wieku. Dzięki pożyczce unijnej Jessica 2 (z puli WRPO 2014-2020) powstało nowe skrzydło Szpitala Powiatowego im. Marcelego Nenckiego. Przeniosły się tu oddziały z innych części miasta, na czym korzystają pacjenci i personel medyczny.

Na nowych, kolorowych oddziałach króluje specjalistyczny sprzęt z najwyższej półki. W szczególności jest on ważny na oddziale ginekologicznym, położniczym czy OIOMI-e. Dzięki niemu można znacznie szybciej zdiagnozować problem u pacjenta oraz wcześniej wdrożyć skuteczne leczenie. Na miejscu są laboratorium, wszystkie pracownie diagnostyczne. Pacjentki mają komfortowe warunki, by rodzić aktywnie oraz w intymnych warunkach, a w trakcie porodu może wspierać je partner. Na pozostałych oddziałach czekają dwu- lub czteroosobowe sale z węzłami sanitarnymi. Na OIOMI-e sprzęt pozwala na bieżąco monitorować stan pacjenta, przez co dostarcza informacji, które ratują życie.

Z kolei w gminie Kostrzyn działają dwa zupełnie nowe żłobki, które mogą zapewnić opiekę najmłodszym mieszkańcom gminy. To szansa dla rodziców, by wrócić na rynek pracy, a opiekę nad maluchami zostawić specjalistom. Miejsca rozeszły się jak świeże bułeczki i zapełniła się także lista rezerwowa - co pokazuje skalę zapotrzebowania na takie usługi.

Dzieci mogą liczyć na najwyższy standard opieki. Każdy dzień jest zaplanowany co do minuty. Opiekunki dysponują dwiema nowymi salami z pełnym wyposażeniem. Za sprawą unijnej dotacji zmniejszyły się także koszty opieki przez pierwsze 18 miesięcy funkcjonowania placówki.

W dzisiejszych czasach trudno o dobrą opiekę zdrowotną i miejsce w lokalnych żłobkach, ale sytuacja się zmienia przy wsparciu z Funduszy Europejskich.

Więcej na temat inwestycji w Krotoszynie oraz gminie Kostrzyn, które zostały dofinansowane ze środków unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, w najnowszym odcinku magazynu Zmieniamy Wielkopolskę (odc. 81).


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
6.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro