Reklama
Reklama

Kąpielisko nad Jeziorem Maltańskim "wydaje się pomijane"? "Obfite zielsko, trawa i glony"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik.

- Chciałbym poruszyć sprawę uporządkowania kąpieliska nad Maltą. Woda niby spuszczana zimą dla czyszczenia dna w jeziorze Malta, a kąpielisko wydaje się pomijane - napisał. Jego zdaniem woda w Malcie polepszyła się pod kątem przejrzystości wody. - Teraz, mimo że woda wydaje się czysta i klarowna, uwagę przyciąga obfite zielsko ,trawa i glony. Mowa tutaj tylko o obszarze, gdzie znajduje się plaża - dodaje.

- Wygrabić to całe zielsko które sprawia że wejście do jeziora jest mało przyjemne. Nawieźć ładnego plażowego piasku na brzeg i do wody. Oczyścić betonowe schody, które teraz spowijane są glonami i tańczącymi trawami, co na pewno czyni je bardzo niebezpiecznymi. Można się łatwo poślizgnąć i nabawić kontuzji. [...] Idzie lato i myślę, że to ostatni moment na takie uporządkowanie kąpieliska, żeby było miło i przyjemnie - kończy.

Zapytaliśmy w Poznańskich Ośrodkach Sportu i Rekreacji, czy teren kąpieliska jest już przygotowany do rozpoczynającego się w czerwcu sezonu. - Przygotowanie kąpieliska Malta polega między innymi na posprzątaniu dna oraz wybraniu roślinności. Te prace będą miały miejsce jeszcze w tym tygodniu - zapewnia Filip Borowiak z POSiR. - Pod koniec zeszłego roku zleciliśmy także usunięcie trzciny, która zaczęła zarastać fragment brzegu, wówczas nawieźliśmy świeży piasek. Wspomniane przez czytelnika schody znajdują się natomiast już poza terenem, na którym wyznaczamy co roku kąpielisko i nie są wykorzystywane przez osoby kąpiące się nad Maltą - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro