Reklama
Reklama

To mają być najdroższe wakacje w historii. Zdaniem ekspertów, rezerwacje trzeba robić już, bo ceny jeszcze wzrosną

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pexels / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pexels / pixabay.com

Ceny wszystkiego wzrastają, a tym samym imprezy turystyczne są coraz droższe.

Z wiceprezesem biura podróży Itaka rozmawiał TVN24. Piotr Henicz zwrócił uwagę, że w tym roku nie ma znaczenia to, czy wybieramy się na wakacje w Polsce czy poza krajem. Działalność hoteli jest obecnie droższa o mniej więcej 30 procent niż przed pandemią, a mimo to hotelarze podnieśli ceny o maksymalnie 15 procent działając na granicy rentowności.

Według Henicza decyzji o wyborze wakacji nie powinno się odkładać na ostatnią chwilę. Z dnia na dzień ma być bowiem coraz drożej, a mowa jest m.in. o kosztach paliwa lotniczego w przypadku zagranicznych wyjazdów. Dziś zagraniczne wakacje kosztują około 20 procent więcej niż przed pandemią, wzrost ma osiągnąć 30 procent.

Podobnego zdania jest Marzeń German z portalu wakacje.pl, z którą rozmawiał portal money.pl. Turyści absolutnie nie powinni czekać na oferty last minutę. Z analizy portalu wynika, że dziś last minut jest mało prawdopodobne, a przed samym wylotem ceny idą w górę.

Dokąd najchętniej polecą Polacy w tym roku? Branżowy portal podaje, że najchętniej wybierane są Turcja, Grecja i Egipt. Wielu jednak zrezygnuje z wakacji (10 procent pytanych), a co piąty ankietowany przez inflację będzie szukał tańszych wakacyjnych kierunków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
26.92 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro