Reklama

Otwarcie wyremontowanej nitki wylotowej ul. B. Krzywoustego wcześniej niż zapowiadano!

W trakcie remontu w okolicy tworzyły się ogromne korki. | fot. Kasia / archiwum
W trakcie remontu w okolicy tworzyły się ogromne korki. | fot. Kasia / archiwum

Od 29 maja przejezdne będą oba pasy ruchu jezdni wylotowej, prowadzącej w kierunku Kórnika i węzła autostradowego.

Remont nitki wylotowej ul. Krzywoustego został przeprowadzony na odcinku od wiaduktu nad torami kolejowymi do węzła autostradowego Krzesiny. Kończone właśnie prace na jezdni wylotowej miały szerszy zakres, bo obejmowały również wymianę nawierzchni na węźle Szczepankowo.

Już wiadomo, że zakończenie prac nastąpi przed zakładanym terminem, który przewidziany był na czerwiec. Już w maju wykonawca zakończył większość robót związanych z remontem, a w ostatnich dniach wykorzystywał przerwy w opadach deszczu na wprowadzenie docelowego oznakowania poziomego. Malowanie mogło odbywać się tylko wtedy, gdy jezdnia była sucha. Prace polegające na wprowadzeniu stałej organizacji ruchu rozpoczną się w nocy z 28 na 29 maja (z soboty na niedzielę). Po jej wdrożeniu dostępne będą już wszystkie pasy ruchu - przekazują urzędnicy PIM.

Dzięki inwestycji kierowcy będą przejeżdżać wzmocnioną i naprawioną nawierzchnią jezdni ul. Krzywoustego prowadzącej w kierunku węzła autostradowego. Powstały także m.in. opaski z płyt betonowych, nowe krawężniki i obrzeża. Ulepszone zostały pobocza, wymienione są wpusty, zamontowane zostały także nowe bariery ochronne - dodają.

Kierowcy nadal proszeni są w tym miejscu o ostrożność. Prowadzone będą prace związane z przywróceniem przejezdności wszystkich pasów ruchu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro