Reklama

Cichy protest dziś również w Poznaniu. "Masowo i brutalnie gwałcone są kobiety i dzieci"

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

28 maja 2022 r. odbywać się będą w różnych miejscach na świecie protesty przeciwko gwałtom na kobietach w Ukrainie. Do akcji dołączy również Poznań. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na na gwałt, jako zbrodnię wojenną.

Gwałt stał się bronią wojenną. Masowo i brutalnie gwałcone są kobiety i dzieci. Codziennie słyszymy o gwałtach na ukraińskich kobietach i dzieciach. W wyniku brutalnych gwałtów umierają na Ukrainie niemowlaki i roczne dzieci. Po Buczy i Irpieniu, z kolejnych miast dochodzą informacje o masowych brutalnych gwałtach. Mówimy STOP!!!
- informują organizatorzy.

W zamyśle organizatorów protestujące kobiety będą stać w milczeniu przez 20 minut, z twarzami zakrytymi workami lub zakneblowanymi ustami, rękoma związanymi na plecach i ubranymi w bieliznę zaplamioną czerwoną farbą symbolizującą krew. Zostaną one otoczone przez wspierających demonstrantów, owiniętych w ukraińskie flagi i trzymających symbole i plakaty wspierające Ukrainę. Protest ten ma być z założenia efektowny wizualnie, aby wywrzeć wrażenie i podnieść świadomość społeczności świta na temat zbrodni wojennych popełnionych przez rosyjskich żołnierzy - przekazują organizatorzy.

Akcja rozpocznie się o godzinie 11:00 przy Konsulacie Generalnym Federacji Rosyjskiej w Poznaniu, Bukowska 53a.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
29.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro