Reklama
Reklama

Welcome Center UAM ma już swoją stacjonarną siedzibę. Kto może szukać tu pomocy?

fot. Przemysław Stanula

26 maja odbyło się oficjalne otwarcie tego miejsca na parterze Collegium Martineum.

Welcome Center to miejsce, którego zadaniem jest wsparcie wszystkich zagranicznych gości UAM - studentów , doktorantów, pracowników oraz osób przyjeżdżających w ramach akademickich wizyt i wymian. Jego pracownicy będą pomagać i udzielać informacji, a także organizować wydarzenia integrujące zagraniczną i polską społeczność. Osoby odwiedzające Centrum uzyskają wiedzę o UAM (zasadach funkcjonowania Uczelni, informacje o toku studiów czy sprawach socjalno-bytowych), a także o kwestiach formalno-prawnych (w tym dotyczących bezpieczeństwa i opieki medycznej) oraz związanych z legalizacją pobytu. Zdobędą także informacje o mieście, regionie i kraju - tłumaczy Agnieszka Książkiewicz z biura prasowego UAM.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Pomysł stworzenia Welcome Center towarzyszył nam już od kilku lat i dlatego jestem niezwykle zadowolona, że udało się doprowadzić tę ideę do szczęśliwego końca. Ma to być miejsce, które będzie służyło wszystkim uczelniom i Miastu - mówiła podczas uroczystości rektorka UAM prof. Bogumiła Kaniewska. Ta integracja, współpraca jest dla nas niezmiernie ważna. Pamiętajmy o tym, że jednym z głównych zadań naszego Uniwersytetu, ale także wszystkich naszych przyjaciół z innych uczelni, jest umiędzynarodowienie, jest to, by Poznań i poznańskie uczelnie przyciągały jak największą liczbę studentów z różnych stron świata, z całej Europy. Tylko wtedy możemy wszyscy razem zbudować przestrzeń pokojową, przestrzeń dialogu, w której będzie się udawało uniknąć konfliktów, jak te, z którymi niestety ciągle jeszcze w naszej współczesności mamy do czynienia - dodała prof. Bogumiła Kaniewska.

Symbolicznie otwieramy funkcjonujące od 2020 r. online Welcome Center w nowej przestrzeni, z nowymi perspektywami i możliwościami - podkreślał Marcin Witkowski z Welcome Center.

Welcome Center UAM zostało utworzone dzięki projektowi współfinansowanemu przez Narodową Agencji Wymiany Akademickiej NAWA, w ramach konkursu w programie "Welcome to Poland". Łącznie dofinansowanie NAWA wyniosło ponad 800 tys. zł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro