Reklama
Reklama

41-latek usłyszał 176 zarzutów. Wykorzystywał dane ciotki

Zdjęcie ilustracyjne | fot. miguel ugalde / freeimages.com

Mężczyzna po tym, jak zdobył dane dostępowe do konta bankowego swojej ciotki wpadł na pomysł jak szybko i łatwo zdobyć gotówkę. Podając we wnioskach internetowych dane swojej ciotki zaczął zaciągać pożyczki.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Mieszkaniec gminy Koło na początku zaczął budować historię kredytową. Spłacał drobne pożyczki kolejnymi zaciągniętymi pożyczkami tak, aby mógł wnioskować o coraz to większe kwoty. Do pewnego momentu szło mu całkiem nieźle i udało mu się zaciągnąć pożyczki na łączną kwotę prawie 102 000 złotych. Jednak jak wszyscy z nas doskonale wiedzą każdą zaciągniętą pożyczkę prędzej, czy później należy spłacić. Po tym jak do pokrzywdzonej zaczęły wpływać ponaglenia z banków postanowiła ona złożyć zawiadomienie o możliwym popełnieniu przestępstwa - relacjonuje st.asp. Daniel Boła, oficer prasowy policji w Kole.

Na początku kobieta ustaliła, że zawarto na jej dane tylko kilka pożyczek. Dzięki żmudnej pracy policjantów z referatu do walki z przestępczością gospodarczą udało się ustalić, że podejrzany zaciągnął 78 pożyczek na łączną kwotę prawie 102 000 złotych oraz usiłował zaciągnąć 98 pożyczek na łączną kwotę przeszło 103 000 złotych - dodaje.

Mężczyzna w trakcie prowadzonego postępowania przyznał się do winy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro