Reklama
Reklama

1,9 mln Wielkopolan złożyło PIT przez internet. To 92 % wszystkich złożonych deklaracji

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum

Rozliczenie PIT za 2021 rok dobiegło końca, przynosząc kolejny rekord w liczbie e-PIT-ów.

Aż 92% wszystkich złożonych w tym roku w Wielkopolsce deklaracji to zeznania elektroniczne. Coraz większą popularnością cieszy się usługa Twój e-PIT - prawie połowa wszystkich wielkopolskich PIT-ów została rozliczona za pomocą tego narzędzia.

To szybka, wygodna i bezpieczna metoda rozliczenia - nasz PIT jest w tej usłudze automatycznie generowany, co sprawia że dla sporej części podatników rozliczenie ogranicza się do kilku kliknięć
- mówi Małgorzata Spychała- Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Było to możliwe dzięki obsłudze blisko 2,3 mln informacji od pracodawców (PIT-11)" Dzięki temu narzędziu nie sposób również zapomnieć o złożeniu deklaracji - wszystkie wstępnie wygenerowane w usłudze Twój e-PIT zeznania PIT-37 i PIT-38, których podatnicy nie zatwierdzili samodzielnie, z upływem 2 maja zostały automatycznie zaakceptowane i przesłane do urzędów skarbowych. W Wielkopolsce takie automatycznie rozliczone e-PITy stanowiły ponad 1⁄4 wszystkich złożonych zeznań - informuje rzeczniczka.

W całej Polsce niemal 20 mln dokumentów zostało przekazanych fiskusowi drogą elektroniczną.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro