Reklama
Reklama

Nawet 100 samochodów w kolejce po... węgiel

fot. wlkp24.info

Takiego zainteresowania nie było od lat.

Węgiel to w niektórych regionach naszego kraju towar deficytowy. Jak podaje portal wlkp24.info, w piątek od rana przy Węglozbycie w Gorzycach Wielkich pod Ostrowem Wielkopolskim ustawiła się długa kolejka aut. Wszystko przez informację, że właśnie w piątek na składowisku rozpocznie się sprzedaż węgla. Z relacji lokalnego portalu wynika, że kolejka przed składowiskiem liczyła nawet około 100 samochodów. W godzinach popołudniowych firma poinformowała, że ze względu na ogromne zainteresowanie zdecydowano się wydłużyć godziny otwarcia składowiska w piątek do 17.00.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

- Jeszcze we wrześniu 2021 roku tona ekogroszku kosztowała poniżej 1 000 zł. W marcu 2022 można ją było kupić za ok. 1 500 zł, a na przełomie marca i kwietnia za ok. 2 000 zł. Teraz ceny szybują już do 3 000 zł i trudno szukać gwarancji mówiących, że to już górna granica, jaką ceny węgla mogą osiągnąć - czytamy na lokalnym portalu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro