Reklama
Reklama

Jarmark Świętojański na placu Wolności już od środy

Jeden z jarmarków na Starym Rynku | fot. UM Poznań

Zacznie się w Dzień Dziecka i potrwa do niedzieli.

Zaledwie 5 dni potrwa tegoroczny Jarmark Świętojański w Poznaniu. Na placu Wolności stanie 30 domków i kilkanaście stoisk handlowych. W ofercie będą biżuteria, rękodzieło, a nawet rośliny. - Nie zabraknie również kolekcjonerów, hobbystów i pasjonatów, handlujących starociami i antykami - zaznacza Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Jarmarku nie byłoby bez stoisk gastronomicznych. - Będzie można skosztować cieszących się dużym zainteresowaniem artykułów spożywczych pochodzących z Litwy, takich jak wiejskie chleby, kindziuki, ziołowe słoniny, smalce, cepeliny czy kresowy kwas chlebowy. Kupić będzie można również: chałwy, oliwki, oleje i oliwy w różnych smakach; sery podhalańskie, holenderskie, szwajcarskie i hiszpańskie; wędliny; pieczywo; pachnące miody pszczele z przydomowej pasieki; owoce w czekoladzie; gofry; kawy smakowe; alkohole i wiele innych smakołyków - wymieniają urzędnicy.

Jarmark zacznie się 1 czerwca i potrwa do 5 czerwca. Stoiska będą czynne od 11.00 do 21.00 lub ostatniego klienta. Wśród atrakcji pierwszego dnia, w Dzień Dziecka, są spektakle, czytanie, warsztaty, animacje i wiele więcej. W pozostałe dni planowane są zabawy z LEGO i warsztaty. Dorośli będą mogli natomiast wziąć udział w Silent Disco czy maratonie zumby.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.72 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro