Reklama
Reklama

Lechicka: ponad miesiąc utrudnień dla rowerzystów i pieszych

fot. ZDM
fot. ZDM

Od wtorku remontowany będzie ciąg pieszo-rowerowy.

Konkretnie we wtorek rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni na fragmentach ciągu pieszo-rowerowego pomiędzy ulicą Obrońców Tobruku a mostem Lecha. - Rowerzyści poruszający się pomiędzy nowym węzłem drogowym Lechicka / Naramowicka, a mostem Lecha zyskają wygodną, w pełni asfaltową drogę dojazdu do Wartostrady i wschodniej części miasta. Na zmianach zyskają również pokonujący tę trasę piesi. Obecnie pomiędzy nową, północną nitką przeprawy przez Wartę, a skrzyżowaniem z ul. Serbską istnieje ciąg pieszo-rowerowy o nierównej nawierzchni z kostki betonowej. Zostanie ona zastąpiona nowym, równym asfaltem. Wymieniona będzie także nawierzchnia zjazdów z ul. Lechickiej w stronę ogródków działkowych i fortu IVa oraz na skrzyżowaniu z ul. Obrońców Tobruku - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Roboty ruszą 31 maja i potrwają do początku lipca. Pieniądze na inwestycję pochodzą z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. - W ramach tego samego zadania jeszcze w tym roku planowane jest wybudowanie łącznika dla pieszych i rowerzystów pomiędzy ulicami Abrahama i Lechicką - dodaje.

Remont będzie kosztować prawie ćwierć miliona złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
25.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro