Reklama
Reklama

Handlowali na targowisku podróbkami. Zabezpieczono odzież ze znakami renomowanych marek

fot. Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie
fot. Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie

Przestępstwa gospodarczego dopuścił się handlarz na targu w Witkowie, powiat gnieźnieński.

W środę policjanci z Wydziały do Walki z Przestępczością Gospodarczą razem z funkcjonariuszami z Witkowa skontrolowali miejsce na targowisku w Witkowie. Stanowisko z podrobioną odzieżą wskazał mundurowym przedstawiciel producentów renomowanych marek. Wskazał on odzież bezprawnie oznakowaną zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Łącznie policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk odzieży i galanterii oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość podrobionych przedmiotów oszacowano wstępnie na około 150 tysięcy złotych - podaje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

Towar zabezpieczono, natomiast handlarz ma usłyszeć zarzuty wprowadzania do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje KPP w Gnieźnie, policjanci już od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących podrobiony towar.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gorąco i burzowo. Znowu ostrzeżenia meteo dla regionu. Tym razem nawet drugiego stopnia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro