Reklama

Rokietnica: bezpłatne kursy języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. "Finansowane z budżetu RP"

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Klimkin/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Klimkin/pixabay.com

Pracownia spotkań twórczych "Baza" w Rokietnicy prowadzi nabór na kursy j. polskiego.

Dedykowane są one uchodźcom z Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 24.02.22 - czyli od momentu rozpoczęcia przez Rosji wojny w Ukrainie. Jak informuje pracownia "Baza" - Zaczynamy prowadzić BEZPŁATNE 8-tygodniowe kursy j.polskiego dla dzieci (7-11 lat), młodzieży (12-17 lat) i dorosłych. "Baza" podkreśla, że kursy są również otwarte dla mieszkańców miejscowości sąsiadujących z gminą Rokietnica, np. Pamiątkowo, Przecław, Kaźmierz.

Nie czekaj! Za korzystanie z pieca niespełniającego norm możesz otrzymać grzywnę. Wymień piec i otrzymaj nawet 35 000 zł. Weź udział w programie Kawka Bis. Nabór do 30 czerwca.
REKLAMA

Zajęcia odbywać się będą w budynku Urzędu Gminy w Rokietnicy lub w Szkole Podstawowej w Cerekwicy. Dodatkowo osoby, które nie posiadają własnego środka komunikacji, będą mogły dojeżdżać na zajęcia autobusem.

Kurs jest finansowany z budżetu Rzeczpospolitej Polskiej ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zapisywać się na kurs można telefonicznie 793 061 474 lub mailowo: [email protected]

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa
14℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro