Reklama
Reklama

InPost w Poznaniu zaczyna dostarczać przesyłki rowerem

fot. Delibike / Rowerowy Poznań FB
fot. Delibike / Rowerowy Poznań FB

I to nie byle jakim.

Uważni obserwatorzy mogli już natknąć się na poznańskich ulicach na nietypowy rower. InPost jest pierwszą dużą firmą kurierską, która zdecydowała się na wprowadzenie w Poznaniu dostaw paczek przez kuriera rowerowego. - Do poznańskiej floty InPostu dołączył rower elektryczny Delibike z przyczepą Delitrailer - wyjaśnia Rowerowy Poznań.

Producent rowerów ma swoją siedzibę w Poznaniu i jest to polska firma. - Mówiąc o dostarczaniu przesyłek i towarów rowerami cargo, wiele osób myśli o dystansie wielu kilometrów, na zasadzie Tarnowo Podgórne - centrum Poznania. A to błąd! Rowery cargo przede wszystkim wspierają transport w odległości tzw. "ostatniej mili". Według ekspertów od transportu, końcowy odcinek dostaw kurierskich jest najdroższy, najbardziej szkodliwy środowisku i najbardziej energochłonnym etapem w całym łańcuchu logistycznym. Dlatego w wielu krajach Europy Zachodniej wielką popularność zdobyły właśnie rowery towarowe - dodaje.

Rowerowy Poznań przyznaje, że liczy na podobne kroki kolejnych firm kurierskich. Pozwoli to na ekologiczne i szybkie dostarczanie przesyłek w mieście. - Takie rewolucje lubimy! - podsumował prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
14.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro