Reklama
Reklama

Rowerzyści narzekają na stan ścieżek i kiepską ich jakość

W Poznaniu powstaje coraz mniej ścieżek rowerowych. Do tej pory co roku budowano od siedmiu do dziesięciu kilometrów tras. W ubiegłym roku, powstało tylko trzy i pół kilometra. Poza tym - jak mówią rowerzyści - niektóre z nich to buble.

Walka o ścieżki rowerowe nadal trwa. Tym razem sytuacja wydaje się być poważniejsza niż dotychczas. Sekcja Rowerzystów Miejskich przygotowała coroczny raport o ścieżkach rowerowych. Działaczy niepokoi fakt, że w ubiegłym roku w Poznaniu zbudowano tylko trzy i pół kilometra dróg dla rowerów.

Nawet jeśli pozornie liczba nowych ścieżek jest duża, to są one bardzo krótkie. Żadna ze ścieżek zbudowanych w ubiegłym roku nie jest dłuższa niż kilometr. Wszystkie to kilkusetmetrowe odcinki wzdłuż.

Prócz długości, rowerzyści zwracają także uwagę na kiepską jakość ścieżek. Jedna z najlepszych dróg rowerowych to ta przy ul. Bukowskiej, która wyraźnie jest oddzielona z jeden strony od chodnika a z drugiej od jezdni. Ponadto, rowerzyści przyznają, ze niezwykle ważne jest, aby ścieżki wyłożone były asfaltem. Te, które posiadają poz-brukową nawierzchnie, nie zapewniają dobrej i komfortowej jazdy.

W sumie w Poznaniu jest nieco więcej niż 70 kilometrów ścieżek rowerowych To mniej niż 10 % wszystkich ulic, które pod swoją opieką posiada Zarząd Dróg Miejskich. Tych jest ponad 1100 kilometrów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
124.36 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro