Reklama
Reklama

Gniezno: w magazynie znaleziono setki pojemników i beczek z nieznaną substancją

fot. gniezno24.com

Na miejsce wezwano strażaków chemików.

Jak wyjaśnia gniezno24.com, straż pożarna z jednostki chemicznej została w środę wezwana do magazynu przy ulicy Kolejowej w Gnieźnie. Konkretnie chodzi o dawną bazę autobusową. W obiekcie odkryto odkryto nawet kilkaset beczek i pojemników, które są wypełnione nieznaną substancją. Chemiczny zapach miał się unosić także w całym pomieszczeniu.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Na miejscu pojawiła się nie tylko straż pożarna, ale też policja i inspektorzy ochrony środowiska. Strażacy po sprawdzeniu pomieszczenia stwierdzili, że nie doszło do wycieku i nie ma tam żadnego zagrożenia. Konieczne jest jednak zbadanie zawartości pojemników.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że beczki są szczelne, dlatego nie stanowią obecnie zagrożenia dla otoczenia. Nie wiadomo jednak skąd się tam wzięły. Sprawą zajmuje się policja. Kluczowe będzie wykonanie badań laboratoryjnych, które określą, co jest w pojemnikach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro