Reklama
Reklama

Wielkopolska wciąż z najniższym bezrobociem w kraju. W miesiąc ubyło 2000 bezrobotnych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Mimzy / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Mimzy / pixabay.com

Główny Urząd Statystyczny zaprezentował dane o bezrobociu z końca kwietnia.

Wynika z nich, że w Polsce stopa bezrobocia wyniosła 5,2 procent. To o 0,2 procent mniej niż w końcówce marca. Nasz region niezmiennie znajduje się na pierwszym miejscu wśród regionów z najniższym bezrobociem w kraju. Na koniec kwietnia stopa bezrobocia w Wielkopolsce wyniosła 2,9 procent. To o 0,2 mniej niż w końcówce marca. Oznacza to, że w ciągu miesiąca około 2000 osób w województwie przestało mieć status osoby bezrobotnej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najniższe bezrobocie w województwie jest niezmiennie w Poznaniu - 1,4 procent (w marcu było to 1,5%). Następnie jest podregion poznański z wynikiem 2,1 procent (o 0,1% lepiej niż w marcu), a dalej podregion kaliski (2,9%), leszczyński (3,1%), pilski (4,6%) oraz koniński (5%).

Największe bezrobocie w Polsce notowane jest w regionie mazowieckim (wyłączając Warszawę) - 8,4% oraz warmińsko-mazurskim (8,3%).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
99.05 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro