Reklama

Drugi najszybszy sprinter świata w Poznaniu

fot. Miasto Poznań / FB
fot. Miasto Poznań / FB

Weźmie udział w Poznań Athletics Grand Prix.

Yohan Blake pochodzi z Jamajki i ma na swoim koncie doskonałe wyniki sportowe. W 2012 roku w Lozannie w biegu na 100 metrów osiągnął wynik 9,69 sekundy. To drugi wynik w historii światowej lekkoatletyki. Na świecie nie udało mu się pobić jedynie Usaina Bolta, który ten sam dystans pokonał z czasem 9,58. Także tylko Usain Bolt jest od niego szybszy na dystansie 200 metrów. Swoją życiówkę Blake zrobił w 2011 roku w Brukseli uzyskując wynik 19,26 sekundy. Usain Bolt jest na tym dystansie szybszy o zaledwie 7 setnych sekundy.

Yohan Blake będzie gwiazdą Poznań Athletics Grand Prix, które już w piątek odbędzie się na stadionie na Golęcinie. Ale pojawi się tu także wielu innych znakomitych sportowców - Vitezslav Vesely (rzut oszczepem), Iga Baumgart-Witan (bieg na 300 metrów), Anna Kiełbasińska (bieg na 100 i 300 metrów), Dariusz Kowaluk (bieg na 300 metrów), Paweł Wojciechowski (skok o tyczce), Michał Rozmys (bieg na 1000 metrów), Angelika Sarna (bieg na 800 metrów) i wielu innych.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji apelują do osób, które wybierają się na mityng, by na Golęcin dotarły komunikacją miejską. Wszystko przez ograniczoną liczbę miejsc parkingowych. Zawody będzie też można oglądać w telewizji - na antenie TVP Sport. Start o 16.50.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro