Reklama
Reklama

W środę maraton pisania wniosków PBO i kiermasz rodzinny na pl. Kolegiackim

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

W tegorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego do wydania jest aż 25 mln zł. W środę urzędnicy będą opowiadać na pytania.

Do dyspozycji mieszkanek i mieszkańców będą przedstawiciele wszystkich miejskich wydziałów i jednostek, opiniujących zgłaszane projekty. Urzędnicy pomogą prawidłowo wypełnić wniosek i odpowiedzą na nurtujące pytania.

Tego dnia odbędzie się także rodzinny kiermasz społeczny. Na którym przygotowano mnówtwo atrakcji. Na dzieci i dorosłych czekać będą również animacje i miniwarsztaty oraz szeroka oferta rękodzieła, wykonanego przez osoby borykające się z różnymi trudnościami - np. niepełnosprawnością, chorobami, czy kryzysami.

Swoją ofertę pokaże m.in. Spółdzielnia Socjalna Furia, która zaproponuje torby, nerki, breloczki, fartuchy, ozdoby i gadżety marki Klunkry wielkopolskie. Będzie można kupić ceramikę, makramę, magnesy, świece, biżuterię, czapki czy pierniki wykonane na warsztatach terapii zajęciowej "Koniczynka", "Ognik", "Krzemień", "Pomoc Maltańska" i "Pomost" - informują miejscy urzędnicy.

Stowarzyszenie "Pogotowie Społeczne" będzie sprzedawać maskotki i przedmioty zdobione techniką decoupage, a Taka Mydlarnia zapewni naturalne mydła i ceramiczne mydelniczki. Na stoisku Fundacji ORCHidea będzie można kupić torby i kosmetyczki z jeansu (szyte w duchu less waste), wełniane przypinki w ukraińskich barwach i książki z ćwiczeniami usprawniającymi pracę umysłu, a Fundacja Dzieciaki i Zwierzaki sprzedawać będzie m.in. planery, woreczki sensoryczne, szarpaki dla psów czy termofory - dodają.

Natomiast Spółdzielnia Socjalna Cuda-Garnki przygotuje lemoniadę i ciastka owsiane. Będzie można też zapoznać się z usługami oferowanymi przez Spółdzielnię Socjalną Poznaniaka.

Wydarzenie na Wolnym Dziedzińcu trwać będzie w środę w godzinach od 14:00 do 17:00.

Propozycje do PBO23 można składać do 15 czerwca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Poznań w środę niemal najcieplejszy w Polsce. Idzie załamanie pogody
26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
17.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro