Reklama
Reklama

Dwie linie zmienią trasy na prośbę mieszkańców? Jest propozycja

fot. ZTM
fot. ZTM

Zarząd Transportu Miejskiego - w odpowiedzi na prośby mieszkańców - przygotował propozycję korekty tras linii autobusowych numer 189 i 194.

Dokument trafi do Rady Osiedla Starołęka - Minikowo - Marlewo w celu uzyskania opinii.

Zmiana ma na celu usprawnienie dojazdu autobusem z rejonu Garaszewa do kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego i cmentarza parafialnego mieszczących się przy ulicy Minikowo, a także do przedszkola zlokalizowanego przy tej samej ulicy. To wszystko przy zachowaniu wprowadzonej po remoncie wiaduktu możliwości sprawnego dojazdu autobusami zarówno do pętli Starołęka PKM, jak i do pętli Unii Lubelskiej - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Po zmianie autobus nr 189 z ronda Minikowo jeździłby ulicą Garaszewo i przez rondo Minikowo do pętli Unii Lubelskiej, natomiast autobus nr 194 z ronda Minikowo dojeżdżałby ulicą Unii Lubelskiej do pętli Starołęka PKM. Na pętlach Unii Lubelskiej jest możliwość przesiadki "drzwi w drzwi" na tramwaj, natomiast z pętli Starołęka PKM przy ulicy Fortecznej można dojść do pętli tramwajowej na Starołęce i także przesiąść się na tramwaj - dodaje rzecznik.

Dojazd do ul. Czernichowskiej oraz Szkoły Podstawowej nr 63 i prywatnego Liceum Ogólnokształcącego byłby w tym wariancie możliwy z przesiadką na rondzie Minikowo lub na pętli Starołęka. Ewentualnie z wykorzystaniem nowej linii minibusowej nr 123, której uruchomienie planowane jest na wrzesień - tłumaczy.

Reorganizację tras linii autobusowych nr 189 i 194 na Starołęce, Garaszewie i Minikowie przeprowadzono w listopadzie ubiegłego roku w związku otwarciem nowego wiaduktu w ciągu ul. Gołężyckiej. Od tego czasu autobusy linii nr 189 i 194 zapewniają dojazd zarówno do pętli tramwajowej na Starołęce, ale też dodatkowo do pętli Unii Lubelskiej. Obecnie obie linie umożliwią więc przesiadkę na tramwaj.

Proponowane trasy po zmianie:
Linia nr 189
STAROŁEKA PKM (Książęca) - rondo Minikowo - Garaszewo - rondo Minikowo - UNII LUBELSKIEJ
Linia nr 194
STAROŁEKA PKM (Książęca) - Starołęcka - Czernichowska - rondo Minikowo - Unii Lubelskiej - STAROŁEKA PKM (Forteczna)
Linia nr 123
STAROŁEKA PKM (Książęca) - Starołęcka- Żeglarska - Oświęcimska - rondo Minikowo - Garaszewo - KRZESINY.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro