Reklama
Reklama

Poznań Congress Center ma nową elewację: składa się z tysięcy ruchomych płytek

fot. Piotr Pasieczny, FOTOBUENO
fot. Piotr Pasieczny, FOTOBUENO

To pierwsza tego typu elewacja w Polsce.

Zakończyły się prace związane z wymianą elewacji budynku Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. - Jednym kojarzy się z łanami zboża, innym z falującą taflą jeziora. Skojarzeń jest sporo, bo za każdym razem kinetyczna elewacja PCC "wyświetla" inny obraz. Tysiące ruchomych płytek, z których się składa, reagują bowiem na czynniki atmosferyczne, np. wiatr czy deszcz - podają MTP.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Inspiracją dla MTP były budynki z Wielkiej Brytanii i Australii, gdzie podobne elewacje doskonale się sprawdzają. Prace przy samej elewacji już się zakończyły, ale wkrótce na elewacji mają się pojawić ledowe ekrany, na których będą wyświetlane informacje o wydarzeniach.

Zmieniła się także przestrzeń przed obiektem. Ustawiono tam huśtawki, siedziska i utworzono bramę z napisem "Miłego Poznania". Na wzniesieniu stanęły natomiast litery układające się w napis POZNAŃ. Ma to być najbardziej znany poznański fotospot.

Dziś dostęp do budynku mają tylko osoby uczestniczące w wydarzeniach organizowanych na terenie MTP. Wkrótce ma się to jednak zmienić.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
16.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro