Reklama
Reklama

Pędzili na łeb, na szyję. Jeden jechał 121 km/h w terenie zabudowanym. "Teraz posiedzą w fotelu pasażera"

fot. Komenda Miejska Policji w Lesznie

Sytuacja miała miejsce w Boszkowie-Letnisku (powiat leszczyński), gdzie w sezonie letnim obowiązuje 40km/h.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Lesznie, w miniony weekend mundurowi zatrzymali dwóch piratów drogowych. Jeden z nich to 38-teni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego, który jadąc Mercedesem przekroczył prędkość o 56 km/h. Drugi pirat drogowy, to 21-letni mieszkaniec gminy Włoszakowice, jechał aż 121 km/h. Obaj panowie stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

W Boszkowie - Letnisku, kiedy w sezonie letnim przebywa bardzo dużo turystów, ruch pieszych, rowerzystów i zmotoryzowanych jest wzmożony, na terenie całej miejscowości wprowadza się ograniczenie prędkości do 40km/h. Takie ograniczenie obowiązuje co roku od 1 maja do połowy września i jest oznaczone stosownymi znakami drogowymi. Poza wymienionym okresem dopuszczalna prędkość to 50km/h.

Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, a na ich "konto" wpłynęło 10 punktów karnych. Prawa jazdy odzyskają dopiero po 3 miesiącach. Jeżeli w tym czasie kierowcy zostaną zatrzymani podczas kierowania pojazdem (nawet nie popełniając wykroczenia) policjanci nałożą na nich kolejny mandat, a okres bez prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeżeli i to nie odniesie rezultatu i kierowcy po raz kolejny będą kierować samochodem, wówczas oprócz mandatu policjanci sporządzą dokumentację, na podstawie której organ wydający prawo jazdy cofnie kierowcom uprawnienia do kierowania. Wtedy będą zmuszeni na nowo przystąpić do egzaminu państwowego - informuje Monika Żymełko z leszczyńskiej policji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
4.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro