Reklama
Reklama

Komendant z wizytą w szpitalu u postrzelonych policjantów. Stan jednego z nich jest monitorowany

fot. Wielkopolska Policja w Poznaniu
fot. Wielkopolska Policja w Poznaniu

Chodzi o mundurowych, do których w Gorzewie koło Obornik strzelał mężczyzna.

O tragicznie zakończonym pościgu policyjnym pod Obornikami informowaliśmy na naszym portalu tutaj . Policjanci ruszyli wtedy za pojazdem marki Iveco, ponieważ jego kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Kierowca zjechał w polną drogę i zaczął strzelać do mundurowych. 53-letni napastnik zginął, natomiast ranni funkcjonariusze trafili do szpitala.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak podaje Wielkopolska Policja, jeden z policjantów jest ranny w brzuch i przeszedł operację, a jego stan jest ciągle monitorowany. Drugi policjant, który został postrzelony w nogę wrócił już do domu.

W poniedziałek rannego w brzuch policjanta odwiedził sam Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Towarzyszył mu Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka.

Podczas rozmowy szef polskiej policji wyraził troskę o zdrowie funkcjonariusza i nadzieję na szybki powrót do służby. Generał Szymczyk dziękował lek. med. Mariuszowi Stawińskiemu zastępcy dyrektora do spraw Opieki Zdrowotnej oraz całemu personelowi Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu za troskliwą opiekę - poinformowała Wielkopolska Policja.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro