Reklama
Reklama

Burmistrz Murowanej Gośliny z kolejnymi zarzutami

fot. Dariusz U. / FB
fot. Dariusz U. / FB

Dariusz U. wciąż przebywa w areszcie.

Pojawiają się nowe fakty w sprawie zatrzymania burmistrza Murowanej Gośliny. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Dariusz U. usłyszał kolejne zarzuty. Chodzi o między innymi znieważenie i naruszenie nietykalności osobistej funkcjonariusza CBA oraz o zmuszanie go do odstąpienia od czynności służbowych poprzez groźby i stosowanie przemocy. Dariusz U. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i nie złożył wyjaśnień. Doniesienie w sprawie zachowania burmistrza złożył funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Dariusz U. 11 stycznia usłyszał kilkanaście zarzutów. Miał m.in. domagać się od właściciela jednej z firm budowlanych przekazania mu łapówki w wysokości 20 procent wartości kontraktów na remonty szkół, biblioteki czy świetlicy. Pieniądze miał otrzymać. Kolejna sprawa dotyczy utwardzenia drogi przed domem burmistrza w zamian za wybór konkretnej firmy, która wybudowała drogę pieszo-rowerową w gminie. Czynny udział w tym przestępstwie miał brać córka burmistrza, Aleksandra U., która jest jedną z 6 osób zatrzymanych wraz z burmistrzem.

Burmistrz miał też żądać od swoich pracowników, by oddawali mu część wcześniej przyznanych przez niego nagród. Następna sprawa to SMS-y premium za 8000 złotych wysłane ze służbowych telefonów, które wspierały znajomą burmistrza w jednym z plebiscytów. Do nadużycia uprawnień miało też dojść w przypadku Weroniki G., której burmistrz miał pomóc w uzyskaniu stanowiska w Ośrodku Pomocy Społecznej. Dariusz U. miał jej przekazać pytania konkursowe wraz z odpowiedziami. Burmistrzowi zarzucono też naruszenie tajemnicy toczącego się postępowania karnego i zatajenie w oświadczeniu majątkowym części dochodów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
122.56 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro