Reklama
Reklama

Ratownicy wcześniej pojawią się nad poznańskimi jeziorami. Jeszcze zanim ruszy sezon kąpielowy

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. POSiR

11 czerwca ruszy w Poznaniu sezon kąpielowy.

Jak dowiedziało się Radio Poznań, tydzień wcześniej, bo już od 4 czerwca nad poznańskimi jeziorami pojawią się ratownicy. To odpowiedź na ogromne zainteresowanie wypoczynkiem poznaniaków nad jeziorami - mówi w rozmowie z dziennikarzami rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji w Poznaniu Filip Borowiak.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Poznańskie kąpieliska są oblegane przez mieszkańców, wiele osób korzysta także z naszych plaż poza sezonem kąpielowym, dlatego zdecydowaliśmy się w tym roku na wydłużenie obecności ratowników nad poznańskimi jeziorami - o tydzień w czerwcu, czyli od 4 czerwca już poznaniacy będą mogli zobaczyć ratowników nad jeziorem Kierskim, Strzeszyńskim, nad Rusałką i nad Maltą - dodaje.

Zanim ruszy sezon kąpielowy Sanepid będzie badać jakość wody w każdym z kąpielisk. Ratownicy nad poznańskimi jeziorami będą strzec bezpieczeństwa do pierwszego weekendu września. Oficjalnie sezon kąpielowy potrwa do końca sierpnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro