Reklama
Reklama

Naczepa ciężarówki tak skorodowana, że ptak uwił sobie gniazdo

fot. WITD Poznań

Rama była tak zardzewiała, że kierowca dostał zakaz dalszej jazdy.

W ubiegłym tygodniu Leszna zatrzymali do kontroli w Granowie dwa pojazdy członowe, którymi przewożono ładunki elementów drewnianych oraz podkład dla zwierząt.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Ustalono, że nacisk pojedynczej osi napędowej pierwszego pojazdu wynosił 13,7 t i został przekroczony o 2,2 t, a w drugim przypadku zamiast dozwolonych 11,5 t inspekcyjna waga pokazała o tonę więcej. Wobec przedsiębiorców wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karą 16 tys. zł - relacjonują inspektorzy WITD.

Jednak to nie koniec problemów jednego z przedsiębiorców. W trakcie kontroli naczepy ciężarowej inspektorzy zauważyli nadmierną korozję ramy z widocznymi dziurami i odpadającymi od niej skorodowanymi elementami. W jednym z ubytków znajdowało się nawet ptasie gniazdo.

Nadmiernie zużyty i uszkodzony był też bieżnik opon. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny ciągnika siodłowego za nadmiernie zużyte i popękane tarcze hamulcowe. Wobec przedsiębiorcy wszczęto dodatkowe postępowanie administracyjne na łączną kwotę 5 tys. zł - dodają inspektorzy. Osobne postępowanie prowadzone będzie wobec osoby zarządzającej transportem. Kierowcy zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia naruszeń - kończą.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro