Reklama
Reklama

Na MTP odbywa się festyn dla polskich i ukraińskich rodzin. Na scenie m.in. Roksana Węgiel i Kasia Wilk

fot. Maciej Kopiński

Festyn Rodzinny "Bądźmy Razem" dla polskich i ukraińskich rodzin organizuje Caritas Poznań. Na terenie targów odbędzie się Festyn rodzinny "Bądźmy razem". To wydarzenie skierowane do polskich i ukraińskich rodzin, które gościmy w naszym regionie. W programie m.in. koncerty Roksany Węgiel, Kasi Wilk, Zespołu Taraka czy Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych. Organizatorzy i partnerzy wydarzenia przygotowali też szeroką gamę gier i zabaw, dmuchane zamki, loterię fantową z nagrodami, z której dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne, stanowiska sportowe, pokazy strażackie, strefę gastronomiczną i wiele innych atrakcji. Będzie można również skorzystać z darmowych konsultacji medycznych - informują organizatorzy.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Program sceny głównej:
• 12:00 - Orkiestra lotnicza
• 13:00 - Taraka
• 15:00 - Roksana Węgiel
• 16:30 - Losowanie nagród w ramach Loterii Głównej
• 17:00 - Kasia Wilk

Uczestnicy festynu będą mogli włączyć się w akcję "Pierogi ukraińskie niosą pomoc". Akcja jest przykładem, iż razem możemy więcej. Grupa MTP i Garden City - organizatorzy akcji pozyskali wszelkie produkty potrzebne do przygotowania pierogów w formie darowizny od sponsora, zapraszając chętne Panie do przygotowania pierogów. Przy akcji dużym wsparciem okazała się współpraca z partnerami społecznymi: Fundacja Barka, PISOP i Caritas Poznań. Całkowity dochód ze sprzedaży specjałów zostanie przekazany dla beneficjentów Fundacji In_Spire. Za zebrane fundusze dzieci z Ukrainy zaczynające szkołę we wrześniu otrzymają od Fundacji wyprawki szkolne - mówi Katarzyna Mikielewicz, pomysłodawczyni i współorganizatorka akcji.

Akcja odbywać się będzie do godziny 18:00 na MTP, Wejście Wschodnie, bramą nr 7 od ul. Bukowskiej. Wstęp jest bezpłatny.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro