Reklama
Reklama

Dziś Majówka na Bernardynach. Sporo się dzieje!

fot. Przemysław Łukaszyk

To pierwsze wydarzenie rozpoczynające proces rewitalizacji Rynku Bernardyńskiego.

W niedzielę 22 maja lokalni aktywiści i Urząd Miasta zapraszają na Majówkę na Bernardynach. Będą warsztaty ogrodnicze, rzemieślnicze i loteria kwiatowa, występy staromiejskich artystów, a także rodzinne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Proces rewitalizacji Garbar jest działaniem długofalowym. Konieczna jest przede wszystkim współpraca lokalnej społeczności, wsłuchiwanie się w oczekiwania mieszkańców i nacisk na władze miasta, by podejmowały niezbędne działania - informuje Tomasz Dworek z RO Stare Miasto.

Zmienia się koncepcja rynku, na którym jest coraz mniej handlowców, a oczekiwania mieszkańców związane są z zielenią i strefami wypoczynku. W ciągu ostatnich tygodni zmieniło się ustawienie straganów, w nowych donicach zostaną posadzone drzewa, a podczas festynu dodatkową niską zieleń uzupełnią mieszkańcy Fyrtla Garbary - dodaje.

Specjalnie dla dzieci wystąpi Teatr Fuzja, będzie muzyka do tańca w wykonaniu Kapeli Odloty, a także prezentacje placówek oświatowych oraz lokalnych artystów. Organizatorzy zaplanowali także warsztaty ogrodnicze i loterię kwiatową - informuje Katarzyna Hełpa - Liszkowska z Centrum Inicjatyw Lokalnych Startownia Staromiejska.

Poznańskie rynki przeżywają swój kryzys, ale jest szansa na ożywienie potrzebnej targowej przestrzeni. Oczywiście najważniejsze jest zadbanie o podstawową funkcję targowiska i stworzenie kupcom i klientom jak najlepszych warunków do pracy i robienia zakupów. To tworzy niepowtarzalny klimat tego miejsca - mówi Lidia Koralewska, staromiejska radna.

Zmiany na Bernardynach traktujemy jako wstęp do zaawansowanych działań, mamy nadzieję, że w bliskiej przyszłości donice zastąpią drzewa w ziemi, wyremontowana zostanie nawierzchnia. Ale też prowadzimy rozmowy m.in., ze spółką Targowiska na rzecz zintensyfikowania działań - mówi Marcin Muth z Koalicji Fyrtel Garbary.

Wydarzenie potrwa do godziny 17:00.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro