Reklama
Reklama

W Poznaniu powstanie pierwszy międzykulturowy ogród. Jak zdobyć grządkę?

fot. Obraz Filmbetrachter z Pixabay

Na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Mazurek" na poznańskiej Wildzie powstanie ogród międzykulturowy DOM.

Festiwal Malta i Fyrtle zapraszają osoby pochodzące z różnych krajów, mieszkające w Poznaniu do włączenia się we wspólne działania botaniczne i zaadoptowania grządki.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Do naszego miasta przybywa coraz więcej osób z różnych kultur i szerokości geograficznych, często zmuszonych do ucieczki ze swoich domów, porzucenia ukochanych ogrodów. Chcemy zapewnić im możliwość korzystania z tego, co w Poznaniu niezwykle cenne - rozległych terenów zielonych ROD-ów. To miejsca, w których uprawianie ziemi pozwala nie tylko na eksperymentowanie z nowymi odmianami roślin jadalnych, poznanie nowych ludzi, wzmocnienie domowego budżetu, lecz także na zdystansowanie się od codziennych trosk na miejskim łonie natury - informują przedstawiciele Festiwalu Malta.

Na terenie ROD Mazurek na Wildzie zostanie stworzona przestrzeń przeznaczona na uprawę roślin zarówno jadalnych, leczniczych, jak i ozdobnych. Planowanych jest też sporo wydarzeń.

Tęsknisz za swoim ogrodem kwietnym? A może marzysz o wyhodowaniu własnych marchewek i pomidorów i chciał(a)byś poznać tajniki uprawy roślin jadalnych w praktyce? Zaadoptuj grządkę w Działkowym Ogrodzie Międzykulturowym! Nie musisz mówić po polsku, ogrodnictwo nie potrzebuje języka ani nie zna granic - do udziału w naborze zachęcają autorki jego koncepcji, Joanna Pańczak, kuratorka społecznie zaangażowanych działań artystycznych i edukacyjnych, w tym ogrodów społecznościowych, i Kasia Wąsowska, fotografka, studentka etnologii i ogrodniczka z zamiłowania.

Każda osoba lub rodzina zaadoptuje i będzie pielęgnować swoją grządkę. Grupie zostaną zapewnione nasiona, sadzonki i niezbędne narzędzia, a także wsparcie ogrodniczki. Opiekę botaniczną nad projektem będzie sprawować Ania Gruszka, etnobotaniczka i współzałożycielka kolektywu Dziewczyny w Naturze.

Aby zdobyć grządkę należy napisać kilka słów o sobie (i swojej rodzinie, jeśli zgłaszacie się razem) i odpowiedzieć na pytanie, dlaczego chciał(a)byś zaadoptować grządkę. Wiadomość można wysłać pod adres [email protected] do 26 maja.

Pierwsze spotkanie planowane jest na 29 maja.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro