Reklama
Reklama

Uczniowie w Poznaniu będą mieć swojego rzecznika

Zdjęcie ilustracyjne | fot. StockSnap / pixabay.com

Powołanie osoby na to stanowisko jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby dzieci i młodzieży z poznańskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Właśnie ogłoszono konkurs na to stanowisko.

Osoba sprawująca tę rolę zostanie wyłoniona przez komisję konkursową. Termin zgłoszeń mija 27 maja.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Młodzi ludzie powinni być świadomi nie tylko swoich obowiązków. Muszą wiedzieć także, jakie prawa im przysługują. Wierzę, że edukacja młodych poznanianek i poznaniaków wpływa pozytywnie na rozwój naszego miasta. Miejski Rzecznik Praw Uczniowskich to już kolejna inicjatywa, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodzieży. Mam nadzieję, że osoba wybrana na to stanowisko stanie na wysokości zadania i będzie dobrze realizować powierzone jej zadania - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Rolą nowo powołanego rzecznika będzie upowszechnienie wiedzy na temat praw ucznia wśród społeczności poznańskich szkół, w tym prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych, skierowanych do młodych ludzi, ich rodziców, opiekunów, dyrektorów, nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych. Uczniowie będą mogli liczyć na pomoc rzecznika również w dochodzeniu swoich praw. Rzecznik będzie odpowiadał m.in. za współpracę z samorządem uczniowskim i Młodzieżową Radą Miasta.

Rzecznik będzie pełnić swoją funkcję społecznie. Zostanie wyłoniony w drodze ogłoszonego właśnie konkursu. Do współpracy może zapraszać inne instytucje, organizacje i osoby, w szczególności specjalistów, ekspertów oraz pracowników merytorycznych Urzędu Miasta Poznania i miejskich jednostek organizacyjnych. Sprawozdanie ze swoich działań rzecznik składać będzie do Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Poznania oraz Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Ze strony Miasta nadzór nad jego działalnością sprawować będzie Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP - informują miejscy urzędnicy.

Oferty należy składać wypełniając formularz.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro