Reklama
Reklama

Święcenia kapłańskie w archidiecezji poznańskiej. Mamy kilku nowych księży

fot. Archidiecezja Poznańska / FB

Arcybiskup Stanisław Gądecki udzielił w sobotę 21 maja święceń kapłańskich tylko pięciu poznańskim diakonom. Z roku na rok liczba spada.

Potrzeba nowych apostołów i nowej ewangelizacji Europy. Potrzeba też nowej ewangelizacji Polski. Potrzeba nowych kapłanów silnych duchem, gorliwych, zdolnych do przekazania Ducha Świętego ludziom nowych czasów - mówił do uczestników uroczystości w katedrze metropolita poznański.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Abp Stanisław Gądecki udzielił dziś święceń kapłańskich w katedrze poznańskiej. Neoprezbiterzy odebrali wokacje na pierwsze placówki wikariuszowskie z dniem 1 lipca br.:
- ks. mgr Łukasz Kozłowski, z parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Poznaniu, mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Bojanowie,
- ks. mgr Sławomir Kubiak z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Poznaniu, mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Poniecu,
- ks. mgr Adam Kwiatkowski z parafii pw. Bożego Ciała w Poznaniu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wawrzyńca w Zaniemyślu,
- ks. mgr Paweł Napierała z parafii pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Lesznie,
- ks. mgr Michał Szymandera z parafii pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu.

Święcenia przyjął także ks. mgr Filip Michalak z Kongregacji św. Filipa Neri.

To kolejny niski rekord, jeśli chodzi o liczbę nowych duchownych w archidiecezji. Nigdy wcześniej takiej sytuacji nie było. Rok temu zaledwie 6 diakonów otrzymało święcenia prezbiteratu w Poznaniu. 20 lat temu było to 19 diakonów, ale sytuacja z roku na rok się pogarszała.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro