Reklama
Reklama

Nielegalny tytoń przechwycony przez KAS. W magazynie było ponad 17 ton

fot. KAS Poznań

Straty Skarbu Państwa, którym zapobiegła w tym przypadku KAS to ponad 19 mln zł.

Funkcjonariusze KAS z Poznania i Białegostoku na terenie hali magazynowej w gminie Wolsztyn znaleźli 124 kartonowe pudła z suszem tytoniowym. Towar przywieziono bez wymaganych dokumentów i zgłoszenia w systemie SENT, który służy do monitorowania przewozów tzw. towarów wrażliwych.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 17 ton nielegalnego tytoniu. Gdyby towar trafił do sprzedaży, naraziłoby to budżet państwa na straty ponad 19 mln zł - mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Postępowanie karne skarbowe nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Wolsztynie. Śledczy ustalają organizatorów nielegalnego procederu. Niewykluczone, że zabezpieczony tytoń mógł służyć do produkcji nielegalnych papierosów. Z takiej ilości przejętego suszu można wyprodukować co najmniej 17 mln szt. papierosów - dodała.

Sprawa jest rozwojowa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro