Reklama
Reklama

Rowerowa mapa Poznania wyszła z drukarni. Gdzie ją zdobyć?

fot. ZDM

Wszyscy rowerzyści poruszający się po Poznaniu mogą skorzystać z najnowszego wydania mapy rowerowej miasta. To praktyczny przewodnik po miejskiej infrastrukturze rowerowej, trasach rowerowych i popularnych miejscach wartych odwiedzenia na dwóch kółkach.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Awers mapy to szczegółowy plan całego Poznania, uwzględniający istniejące i budowane drogi rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe, pasy i kontrapasy rowerowe oraz drogi z dopuszczonym ruchem rowerowym. Znajdziemy na nim również ważniejsze przejazdy rowerowe, lokalizację samoobsługowych stacji naprawy rowerów i stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego oraz oznakowane trasy rowerowe - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Natomiast na rewersie umieszczony został Poradnik rowerzysty, czyli zbiór przydatnych informacji dla poruszających się jednośladami. Opisane zostały w nim między innymi typy infrastruktury rowerowej, najważniejsze obowiązki rowerzysty wynikające z przepisów ruchu drogowego czy też zbiór podpowiedzi jak sprawnie poruszać się rowerem po Poznaniu ("Sprytne relacje"). Druga strona mapy to również przybliżone fragmenty planu miasta z popularnymi rowerowymi miejscami, takimi jak jezioro Maltańskie, lasek Marceliński czy rezerwat Meteoryt Morasko - dodaje

Mapa rowerowa Poznania 2022 jest dostępna bezpłatnie w siedzibie ZDM przy ul. Wilczak 17, w Centrum Informacji Kulturalnej przy ul. Ratajczaka 44 oraz w Centrum Informacji Turystycznej na Starym Rynku 59/60. Można ją pobrać również w wersji elektronicznej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
3℃
-2℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro