Reklama
Reklama

Znamy szczegóły mistrzowskiej fety Lecha Poznań

Sobotnia feta przy stadionie | fot. LT
Sobotnia feta przy stadionie | fot. LT

Odbędzie się w sobotę na placu Marka na MTP.

W sobotę odbędzie się ostatni mecz Kolejorza w aktualnych rozgrywkach ekstraklasy. Lech Poznań zmierzy się z Zagłębiem Lubin i bez względu na wynik zostanie Mistrzem Polski. Mecz rozpocznie się o 17.30, a na bilety nie ma już żadnych szans. Są wyprzedane od dwóch tygodni. - Ostatnia, dodatkowa pula rozeszła się w poniedziałek w pięć minut. Na trybunach pojawi się ponad 40 tysięcy osób, które po końcowym gwizdku będą świadkami oficjalnej ceremonii organizowanej przez Ekstraklasę SA. Wtedy zawodnicy wraz ze sztabem zostaną uhonorowani złotymi medalami, a potem odbiorą puchar za mistrzostwo Polski - wyjaśnia klub.

Co dalej? - Tradycji musi stać się zadość, więc nasi piłkarze ruszą sprzed stadionu piętrowym londyńskim autobusem. Ciekawostka jest taka, że będzie to ten sam pojazd, co siedem lat temu - przyznaje Wojciech Terpiłowski, szef działu marketingu wizerunkowego Lecha Poznań.

Autobus przejedzie ulicami Ptasią i Bułgarską, i właśnie tam, przy lokomotywie, zaplanowano pierwszy przystanek. Piłkarze mają się tam pojawić około 21.30 i zostaną przez co najmniej kwadrans. Następnie pojazd ruszy dalej w ulicę Grunwaldzką, by dotrzeć na plac Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Kibice na plac Marka wejdą przez wejścia nr 6 i 7 na ulicy Bukowskiej. - Uczulamy na to, ponieważ pozostałe będą zamknięte. Ważne jest również to, że na terenie targów nie będą czynne żadne stoiska gastronomiczne, a pojemność przygotowanej tam strefy jest ograniczona. Kluczowe jednak jest to, że znów świętowanie odbywać się będzie w centrum miasta - w 2010 roku było to na Starym Rynku, a pięć lat później na placu Mickiewicza - dodaje klub.

Na terenie MTP piłkarze mają się pojawić po godzinie 22.00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro