Reklama

Kolejne zmiany w rejonie Lechickiej i Naramowickiej

fot. PIM
fot. PIM

Zajdą w weekend.

Postępujące prace powodują, że trzeba tu wprowadzić kolejne zmiany w organizacji ruchu. Najpierw kiepska wiadomość. - W związku z postępem i finalizacją prac, na jeden dzień konieczne jest całkowite wyłączenie z ruchu południowo-zachodniej łącznicy węzła Lechicka/Naramowicka, czyli drogi od strony ul. Murawa, która za torowiskiem tramwajowym umożliwia skręt w prawo, w ul. Naramowicką. By związane ze zmianą utrudnienia były możliwie najmniej dotkliwe, zamknięcie zaplanowano na sobotę - 21 maja. Droga będzie wyłączona z ruchu od godzin porannych do wieczornych. W tym czasie ułożona zostanie ostatnia warstwa nawierzchni jezdni. Podczas układania i schnięcia masy asfaltowej, dojazd do centrum miasta możliwy będzie przez ul. Murawa i dalej do Serbskiej oraz Naramowickiej lub ulicami Lechicką i Wilczak. Dojazd do posesji przy ul. Naramowickiej od strony ul. Murawa będzie możliwy przez ul. Lechicką, Hawelańską i Ziarnistą - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

A teraz dobra wiadomość. Gdy sobotnie prace się zakończą, możliwe będzie przywrócenie organizacji ruchu sprzed 14 maja. - Planowane jest to 22 maja (niedziela) pod warunkiem, że pogoda się utrzyma i nie wpłynie negatywnie na prace - dodają. Oznacza to, że kierowcy ponownie będą mogli przejeżdżać ulicą Lechicką pod wiaduktami w obu kierunkach.

- Pozostałe drogi wchodzące w skład węzła Lechicka/Naramowicka będą również przejezdne tak, jak przed zmianą wprowadzoną 14 maja. Północna łącznica, czyli droga od strony al. Praw Kobiet, będzie służyła wyłącznie do wjazdu i wyjazdu z Naramowic. Południowo-zachodnia łącznica, między ul. Murawa a ul. Naramowicką, będzie dojazdem z ul. Lechickiej do ul. Naramowickiej. Południowo-wschodnia, od torów tramwajowych do ul. Lechickiej, będzie służyć kierowcom jadącym z ul. Naramowickiej w stronę mostu Lecha. Dodatkowo na ul. Lechickiej, od strony Wilczego Młyna, przywrócone zostaną dwa pasy. Jednym będzie można jechać prosto, w stronę wiaduktów, a drugim - w prawo, w stronę Naramowic. Przed zmianą organizacji ruchu na węźle, wyłączona jeszcze zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Lechickiej i Murawa, w tym czasie z uwagi na konieczność przeprogramowania tych świateł.

Zmiana zajdzie też w nocy z piątku na sobotę na ulicy Naramowickiej. - Nieprzejezdny będzie fragment od wjazdu na parking przy kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej do ul. Hilczer-Kurnatowskiej, częściowo wyłączone z ruchu będzie również skrzyżowanie ul. Naramowickiej z ul. Jasna Rola i Rubież. Gdy prace toczyć się będą na jednej połowie skrzyżowania, to druga będzie przejezdna - i odwrotnie. Objazd dla samochodów poruszających się do tej pory przez ul. Naramowicką nadal prowadzi przez al. Praw Kobiet i ul. Hilczer-Kurnatowskiej. Dojazd do posesji mieszczących się przy zamkniętym odcinku ul. Naramowickiej zostanie zachowany, jednak należy liczyć się z chwilowymi utrudnieniami oraz tymczasową nawierzchnią jezdni.

- Przejezdna pozostanie ul. Łużycka od ul. Naramowickiej do al. Praw Kobiet, a także ul. Naramowicka między ul. Sarmacką a wjazdem na parking przy kościele. Kierowcy do tej pory dojeżdżający do posesji ulicą Jasna Rola na odcinku między Naramowicką i al. Praw Kobiet, a także na ul. Rubież i Czarnucha, będą mogli dotrzeć do celu ulicami Rubież i dalej Bolka lub Boranta, a także przez tymczasowy łącznik z al. Praw Kobiet. Dojazd do ul. Karpiej przewidziany jest od strony zachodniej ul. Sarmacką, a od południa przez rondo Karłowskiej-Kamzowej, od północy przez ul. Łużycką i Perkuna lub przez ul. Dziewanny i Madziarską do ul. Sarmackiej. Ponadto zmieni się pierwszeństwo na skrzyżowaniu ulic: Karpia/Sarmacka/Naramowicka, tzn. kierowcy z ul. Karpiej i Sarmackiej będą musieli ustąpić pierwszeństwa tym z Naramowickiej. Przypominamy, że od 18 maja dostępny jest kolejny fragment ul. Naramowickiej między ul. Dworską i Karpią.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro