Reklama

Oszuści modyfikują metodę "na policjanta" strasząc pracownikami poczty. Poznanianka straciła 40 tysięcy zł

fot. policja
fot. policja

Niestety, ale ludzie wciąż dają się oszukać.

- W ostatnim czasie poznańscy policjanci otrzymali sygnały od mieszkańców o nowej formie działania oszustów. Dzwonią oni do starszych osób podając się za policjantów, jednocześnie informują rozmówcę o tym, że na osiedlu grasują złodzieje, którzy okradają starszych ludzi podszywając się za pracowników poczty. W trakcie rozmowy informują, że pieniądze zgromadzone na rachunku bankowym są zagrożone i namawiają seniorów do przekazania karty bankomatowej wraz z pinem, aby pomóc w namierzeniu tych przestępców - wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji.

W środę na osiedlu Bolesława Chrobrego starsza kobieta uwierzyła oszustom, bo była przekonana, że dzięki swojej karcie uda im się zatrzymać złodziei. Oszuści wypłacili jej z konta 40 tysięcy złotych. - Jeżeli podczas rozmowy telefonicznej z obcą osobą słyszymy sugestię, że musimy przekazać komuś nasze pieniądze, to możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z oszustem. Wtedy natychmiast należy odłożyć słuchawkę i zadzwonić na numer 112 - dodaje.

Policjanci proszą o przekazywanie ostrzeżenia przed zmodyfikowaną metodą oszustwa swoim bliskim, ale też sąsiadom. Im więcej osób o nie wie, tym większa szansa, że oszustom nie uda się wcielić planu w życie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
18.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro