Reklama
Reklama

Nastolatek spod Wrześni choruje na nowotwór. W Polsce nie ma dla niego szans, zagraniczne leczenie kosztuje

fot. siepomaga.pl
fot. siepomaga.pl

Na portalu siepomaga.pl uruchomiono zbiórkę.

18-letni Krzysztof Myszker pochodzi z Racławek pod Wrześnią. Cierpi na chłoniaka Hodgkina, którego zdiagnozowano u niego, gdy miał 16 lat. Zaczęło się od kaszlu i bólu w odcinku piersiowym kręgosłupa. Rentgen i badania potwierdziły najgorsze obawy.

- Moje leczenie trwa już dwa lata. Celem leczenia było osiągnięcie remisji, aby przeprowadzić autoprzeszczep. Niestety, chemioterapia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Następnie wprowadzono lek celowany, lecz on zawiódł. Leczenie kilkakrotnie doprowadziło do ostrego zapalenia trzustki, co stanowiło bezpośrednie zagrożenie mojego życia. W naszym kraju wszystkie możliwości leczenia są wyczerpane. Mam osiemnaście lat i wiem, że jeśli nic nie zrobię - umrę - pisze Krzysztof.

Jego szansą jest terapia CAR-T Cell w Barcelonie. Leczenia chcą się podjąć dwie kliniki. Niestety terapia jest bardzo droga. - Plan leczenia wyceniono na dziesiątki tysięcy euro, które w przeliczeniu na złotówki daje ponad 300 tysięcy złotych. Mojej rodziny nie stać na pokrycie tych kosztów. Zbiórka to jedyna możliwość, by wyjechać i rozpocząć terapię. Proszę, pomóżcie mi wrócić do życia bez strachu o kolejny dzień - dodaje.

Do tej pory na portalu siepomaga.pl uzbierano nieco ponad 83 tysiące złotych. Do celu brakuje jednak jeszcze ponad 250 tysięcy złotych. Pomóc można TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
9.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro