Reklama

Jacek Jaśkowiak według Gazety Prawnej ponownie najlepszym prezydentem w Polsce

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Zwyciężył w ogólnopolskim rankingu "Perły samorządu" Dziennika Gazety Prawnej.

W środę wieczorem poznaliśmy rozstrzygnięcia dziesiątki edycji rankingu Perły Samorządu. - Do rankingu zaproszono wszystkie gminy w Polsce. Niezależni eksperci sprawdzili, jak samorządy rozwijają lokalną gospodarkę, dbają o edukację, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, jak otaczają opieką osoby ze szczególnymi potrzebami czy dbają o środowisko i czystość powietrza. Poza obiektywnymi wskaźnikami o zwycięstwie decydowała również Kapituła konkursu. Perły Samorządu przyznano w czterech kategoriach: gmina wiejska, miejsko-wiejska, gmina miejska do 100 tys. mieszkańców, oraz powyżej 100 tys. mieszkańców - podają miejscy urzędnicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Wśród gmin miejskich powyżej 100 tysięcy mieszkańców najlepszy okazał się Poznań. Za naszym miastem znalazły się Gdańsk i Gdynia. Z sukcesu ponownie może się cieszyć Jacek Jaśkowiak, który tak jak przed rokiem został uznany za najlepszego prezydenta w gminach powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Pokonał drugiego Wojciecha Szczurka z Gdyni i trzecią Hannę Zdanowską z Łodzi.

- Dziękuję za to wyróżnienie, jest ono dla mnie motywacją dla jeszcze większych starań i działań dla dobra Poznania - mówi Jacek Jaśkowiak. - 2021 rok był trudny dla wszystkich samorządowców. Pandemia po raz kolejny zmusiła nas do podejmowania trudnych decyzji. Nikt wówczas nie podejrzewał, że wkrótce staniemy przed jeszcze większym wyzwaniem, jakim jest obecny kryzys humanitarny. Tylko dzięki dobrej współpracy samorządów, przedsiębiorców i mieszkańców jesteśmy w stanie mu podołać - dodaje.

Poznań dostał też dwa inne wyróżnienia w konkursie na Lidera dobrych praktyki. W kategorii gospodarka doceniono miejski program wsparcia unikatowych specjalności rzemieślniczych "Zaułek rzemiosła", a w kategorii środowisko organizację panelu obywatelskiego dotyczącego przeciwdziałania skutkom zmian klimatycznych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro