Reklama
Reklama

Wiadomo ilu pasażerów korzysta z tramwaju na Naramowice. Obłożenie liczone w tysiącach

fot. Maciej Kopiński / archiwum
fot. Maciej Kopiński / archiwum

Trasę w całości uruchomiono 23 kwietnia.

Branżowy portal transport-publiczny.pl przyjrzał się frekwencji na linii nr 10, która kursuje nowym odcinku trasy na Naramowice. Dziennikarze poprosili Zarząd Transportu Miejskiego o dane na temat obłożenia linii w pierwszych dniach jej funkcjonowania. Okazuje się, że zainteresowanie pasażerów jest bardzo duże.

23 kwietnia, a więc pierwszego dnia trasy, tramwajem linii nr 10 na odcinku Błażeja - Wilczak i Wilczak - Błażeja pojechało prawie 9200 osób. W niedzielę, 24 kwietnia, zanotowano spadek, ale to oczywiste tego dnia tygodnia. Wówczas tramwajem pojechało nieco ponad 6500 osób. Kolejne dni zdecydowanie lepsze dane. W poniedziałek na podróż tramwajem linii nr 10 zdecydowało się prawie 10 700 osób, we wtorek prawie 11 100 osób, w środę 11 155, w czwartek 11 167, a w piątek 10 853 osoby. W sobotę, 30 kwietnia, było to nieco ponad 6100 osób, ale był to pierwszy dzień długiego weekendu.

Już wcześniej Zarząd Transportu Miejskiego chwalił się, że zainteresowanie nową trasą jest ogromne. Największą popularnością cieszy się przystanek Błażeja. Przypomnijmy, że docelowo na Naramowice będą dojeżdżać dwie linie tramwajowe, ale ze względu na to, że wciąż jest to plac budowy, druga linia zostanie tu uruchomiona po zakończeniu wszystkich prac.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro