Reklama
Reklama

Problemy z wypłatą wsparcia dla osób, które goszczą uchodźców w Poznaniu. "Stajemy na głowie"

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Zdaniem urzędników to przez ogromną liczbę wniosków.

O sprawie informuje Radio Poznań. Jak ustalili dziennikarze, choć termin wypłaty to 30 dni zdarzają się spóźnienia. To nie jest tak, że my nic nie robimy- mówi dziennikarzom dyrektor Biura Spraw Lokalowych w Urzędzie Miasta Poznania Renata Murczak. My oczywiście stajemy na głowie, żeby zrealizować ten termin, natomiast nie ukrywam, że są z tym problemy. Dlaczego są problemy? Świadczenie "40 plus" było zaoferowane osobom, których liczba nie była znana nikomu - ani rządowi, ani samorządom. Co robimy? Zatrudniamy kolejne osoby, żeby nam pomogli rozładować ten korek na zasadzie "wszystkie ręce na pokład" - dodaje.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Zdaniem urzędników dużym zaskoczeniem była liczba wpływających wniosków. Jak ustalili dziennikarze wpłynęło ich około 4 tysięcy, a rozpatrzonych zostało około 700. Powodem utrudnień były między innymi problemy techniczne czy samo przygotowanie pracowników.

Od przyszłego tygodnia przy przyjmowaniu wniosków ma pracować szesnastu, a nie dziesięciu jak dotąd urzędników. Niebawem w Polce ma też zostać uruchomione centralne oprogramowanie do weryfikacji wniosków. Ma to na celu uniemożliwienie podwójnej, potrójnej, czy poczwórnej płatności za tego samego uchodźcę w różnych gminach, bo niestety takie przypadki są możliwe - dodaje Renata Murczak, która podkreśla, że wiąże się to z kolejnymi szkoleniami, co może powodować kolejne utrudnienia.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro