Reklama
Reklama

Współwłaściciel jednej z firm oszukiwał klientów. Usłyszał 20 zarzutów

fot. KPP Grodzisk Wielkopolski

Mężczyźnie grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Cała sytuacja zaczęła się w połowie ubiegłego roku, od zawiadomienia o popełnionym oszustwie. Do policjantów zgłosiła się kobieta, której zaufanie wykorzystał 37-latek. Będąc jej bliską osobą, zaciągnął u niej pożyczkę w wysokości niemal 3 tysięcy złotych i nie chciał oddać pieniędzy. Po zgłoszeniu funkcjonariusze zainteresowali się działalnością mężczyzny.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Ówczesny mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego przez ponad rok działał niezgodnie z prawem. Wynajmując mieszkania w centrum miasta, wzbudzał zaufanie właścicieli, lecz po kilku miesiącach, kiedy nadchodził moment uiszczenia kolejnej zapłaty najmu, mężczyzna znikał bez słowa - informuje sierż. Krystian Kawala, oficer prasowy policji w Grodzisku Wielkopolskim.

To nie wszystko. W międzyczasie współwłaściciel firmy z Grodziska Wielkopolskiego współpracując z klientami, dokonywał nielegalnych transakcji internetowych. Oferował naprawy sprzętu komputerowego, a przywrócone do stanu używalności cudze urządzenia sprzedawał w internecie, jako własne. Wielokrotnie oszukiwał klientów internetowych. Wystawiał na sprzedaż urządzenia elektroniczne, za które otrzymywał gotówkę i nie wysyłał sprzętu do wskazanej osoby. 37- latek kupował damską galanterię na faktury VAT, nie dokonując zapłaty w ustawowym terminie. Gdy przychodziła informacja o ponagleniu zapłaty, mężczyzna okazywał fikcyjne przelewy. Kilkukrotnie wypożyczał pojazdy. W momencie informacji o zapłacie za korzystanie z wynajmowanego auta, mężczyzna okazywał zrealizowane przelewy internetowe, które jak wykazało policyjne postępowanie były fikcyjne i nigdy nie zostały przelane na wskazany numer konta. 37 - letni mężczyzna ukrywał dokumenty z banku oraz księgowości. Posługując się danymi osobowymi klientki, próbował wziąć pożyczkę finansową na kwotę kilku tysięcy złotych - dodaje.

Mężczyzna usłyszał już łącznie 20 zarzutów. Do sądu trafił już akt oskarżenia. Na poczet kary zostały zabezpieczone środki finansowe w kwocie kilku tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.50 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro