Reklama
Reklama

Tragiczny finał policyjnego pościgu. Znamy więcej szczegółów

fot. Andrzej Borowiak / TT

Do zdarzenia doszło po południu pod Obornikami.

Po tym, jak kierowca samochodu dostawczego marki Iveco nie zatrzymał się do kontroli drogowej, rozpoczął się policyjny pościg. Kierowca w miejscowości Gorzewo wjechał na drogę polną. Zatrzymał auto i oddał strzały do policjantów. Napastnik zginął, dwóch rannych policjantów trafiło do szpitala. Pisaliśmy o tym tutaj.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Właśnie pojawiły się nowe informacje w sprawie. Jak informuje podinsp. Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji stan policjantów określa się jako stabilny, oczekują w szpitalu na operacje. Według podanych informacji ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Znana jest też tożsamość uciekającego kierowcy. To 53-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Mężczyzna wcześniej był znany policji i wielokrotnie notowany między innymi w sprawach narkotykowych, kryminalnych i drogowych. Obecnie nie był poszukiwany - mówi nam podinsp. Liszczyńska.

Wiadomo też, że mężczyzna strzelał do policjantów z rewolweru czarnoprochowego, na który nie jest wymagane pozwolenie.

Na miejscu cały czas trwają oględziny między innymi samochodu, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Na razie policjanci nie informują, o swoich szczegółowych działaniach. Nie wiadomo, dlaczego kierowca uciekał.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.72 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro