Reklama
Reklama

Można składać projekty w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2023. Są zmiany!

fot. UM Poznań

Do wydania jest więcej pieniędzy niż przed rokiem, a oddać będzie można więcej głosów.

Przed nami jedenasta edycja PBO. Do 15 czerwca wszyscy chętni mogą składać projekty, które następnie przejdą do kolejnego etapu, w którym będą weryfikowane i opiniowane. Podobnie jak w ubiegłych latach, jedna osoba może złożyć maksymalnie trzy projekty. - Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Można to zrobić drogą elektroniczną za pośrednictwem serwisu PBO, osobiście - w biurze podawczym Urzędu Miasta Poznania przy placu Kolegiackim lub wysłać pocztą/kurierem na adres Gabinetu Prezydenta (pl. Kolegiacki 17, 61-841 Poznań). Do każdego zgłoszenia musi być dołączona lista poparcia z podpisami minimum 10 mieszkańców - wyjaśniają urzędnicy.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Tak jak dotychczas, projekty będą podzielone na ogólnomiejskie i rejonowe. Nowością jest to, że zwiększono maksymalną wartość projektu rejonowego do 800 tysięcy złotych. Dotychczas było to 600 tysięcy zł. Nie jest to jedyna nowość. Każdy głosujący będzie mógł oddać nie 4, a 7 głosów. 2 na projekty ogólnomiejskie i aż 5 na projekty rejonowe. Kolejna zmiana to ułatwienie dla niepełnoletnich głosujących. Dotychczas osoby powyżej 13. roku życia, ale jeszcze przed 18-stką musiały głosować i składać projekty za zgodą prawnego opiekuna. Teraz taka zgoda nie będzie konieczna.

Miasto przeznaczy więcej pieniędzy na realizację projektów. Konkretnie 25 mln złotych - o 3 miliony złotych więcej niż w roku ubiegłym. 6 milionów złotych trafi na projekty ogólnomiejskie, a 19 mln zł na rejonowe.

Głosowanie w tegorocznej edycji odbędzie się w październiku. Do 30 listopada mamy poznać wyniki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.72 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro