Reklama
Reklama

Zwłoki wyłowione z Warty w Poznaniu to ciało zaginionego radcy prawnego. Antyszczepionkowcy mówią o "dziwnych okolicznościach"

Odnalezienie ciała zaginionego w rzece | fot. Czytelnik

O zaginięciu mężczyzny informowaliśmy na naszym portalu.

Pod koniec marca do naszej redakcji z prośbą o pomoc w poszukiwaniu 34-latka zwrócili się jego bliscy. Wówczas wiadomo było, że w nocy z 20 na 21 marca widziano go około 3.00 na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Swoboda. Mieszkanie opuścił bez dokumentów i telefonu.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

W Wielką Sobotę, 16 kwietnia, także pisaliśmy o zwłokach znalezionych w Warcie w rejonie ulicy Panny Marii. Wówczas nie było jeszcze wiadomo, czyje to ciało, ale podejrzewano, że są to zwłoki mężczyzny. Jak podaje Gazeta Wyborcza, to właśnie ciało 34-letniego radcy prawnego znaleziono tego dnia w rzece. Potwierdziły to badania DNA.

Zdaniem prokuratury, najbardziej prawdopodobne jest samobójstwo, choć pod uwagę jest brane także utonięcie w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Funkcjonariusze od początku wiedzieli jednak, że mężczyzna może próbować targnąć się na swoje życie, bo zapowiedział żonie, że więcej go nie zobaczy. Śledczy czekają jeszcze na wyniki sekcji zwłok.

Wyborcza zauważa, że do sprawy odniosło się środowisko antyszczepionkowców. 34-latek współpracował bowiem z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. Jedna z twarzy telewizji wRealu24, Marcin Rola, miał w ostatnich dniach komentować śmierć mężczyzny mówiąc o tym, że zginął w dziwnych okolicznościach, a zwłoki najłatwiej "podrzucić" do Warty. Próbowano też wiązać jego śmierć z faktem, że rzekomo zajmował się on niepożądanymi odczynami poszczepiennymi, a przez to miał być niewygodny.

Policjanci podkreślają, że nie ma żadnych dowodów na to, że ktoś przyczynił się do jego śmierci, a stan ciała wskazuje, że znajdowało się w wodzie przez 3 tygodnie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
3.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro