Reklama
Reklama

Szczęście w bocianim gnieździe w Przygodzicach: jest pierwszy pisklak!

fot. bociany.przygodzice.pl

Przyszedł na świat w ostatnich godzinach.

Już w poniedziałek twórcy projektu edukacyjno-badawczego "Blisko bocianów" wyjaśniali, że mały pisklak niedługo przyjdzie na świat. W jajku pojawiła się bowiem niewielka dziurka, co oznaczało, że zaczął przebijać się przez skorupkę. W nocy z poniedziałku na wtorek nie można było oglądać przekazu z gniazda przez wyłączenie prądu w urzędzie, do którego podpięta jest kamera.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Gdy rano przekaz z kamer powrócił okazało się, że w gnieździe siedzi już pierwszy pisklak. Został nakarmiony przez rodziców, a następnie... przekaz z kamer znowu został wyłączony. Wszyscy obserwujący liczą, że są to tymczasowe problemy z podglądem. Relacje z gniazda można oglądać TUTAJ.

W tym roku para bocianów z Przygodzic doczekała się czterech jajek, ale niestety dwa z nich zostały zniszczone w wyniku ataku intruzów - innych bocianów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
3℃
-2℃
Poziom opadów:
2.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
23.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro