Reklama
Reklama

Koniec z darmowymi przejazdami komunikacją miejską dla uchodźców w Poznaniu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZTM Poznań

Z takiego udogodnienia Ukraińcy, którzy przyjechali do Polski uciekając przed wojną, będą mogli korzystać do końca czerwca.

W marcu, gdy do Poznania zaczęli docierać uchodźcy z Ukrainy, miasto zdecydowało się na wprowadzenie dla nich bezpłatnej komunikacji miejskiej. Początkowo zakładano, że taka ulga będzie aktualna przez miesiąc, ale zdecydowano się wydłużyć czas jej obowiązywania do końca czerwca. Dziś już wiadomo, że od lipca uchodźcy będą musieli płacić za korzystanie z autobusów i tramwajów w mieście.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Temat ten został poruszony w trakcie wtorkowej sesji Rady Miasta. Jak wyjaśniły władze Poznania, miasto nie otrzymało zwrotu pieniędzy od rządu za bezpłatne przejazdy uchodźców. A nie są to małe koszty - miasto szacuje, że darmowa komunikacja dla Ukraińców kosztuje 14 mln złotych.

Od 1 lipca Poznań planuje oferować pomoc uchodźcom na takich samych zasadach, na jakich otrzymują ją potrzebujący poznaniacy, a więc w ramach pomocy społecznej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
3℃
-2℃
Poziom opadów:
2.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
20.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro