Reklama

Sąsiad "terroryzuje" mieszkańców bloku. Wykręca korki, hałasuje, strzela do aut i szyb mieszkań wiatrówką

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

O sprawie poinformował nas jeden z Czytelników.

Z relacji naszego Czytelnika wynika, że od około dwóch lat mieszkańcy jednego z bloków przy ulicy Długosza w Poznaniu mierzą się z problemem trudnego lokatora. - Mamy sąsiada, który terroryzuje ludzi. Wyłącza korki w klatkach, podrzuca szkła na wycieraczki, krzyczy, dosłownie wydziera się po nocach - pisze.

W czwartek miał strzelać z wiatrówki do samochodów i okien mieszkań. - Policjanci w ciągu ostatnich dwóch lat mieli kilka interwencji pod tym adresem. Głównie chodziło o hałasy, głośną muzykę, a więc zakłócanie ładu i porządku - mówi Marta Mróz z poznańskiej policji. - Policjanci dostawali zgłoszenia, ale były to zgłoszenia anonimowe. Z tym człowiekiem rozmawiał dzielnicowy, który zna sprawę - dodaje.

12 maja sytuacja się zmieniła. - Tego dnia dostaliśmy 4 zgłoszenia, już nie anonimowe, o uszkodzonych pojazdach i szybach w mieszkaniach. Ze zgłoszeń wynika, że mężczyzna strzelał do nich z wiatrówki. Policjanci zatrzymali go tego samego dnia, będzie odpowiadać za uszkodzenie mienia, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Apelujemy do mieszkańców, których pojazdy czy szyby w domach zostały uszkodzone, by zgłaszali się do nas. Jeśli natomiast dochodzi do innych incydentów, także apelujemy o to, by je zgłaszać - kończy Mróz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
61.60 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro