Reklama
Reklama

Wakacje to nie tylko morze czy zagraniczny wyjazd - urokliwa Pestkownica zaprasza

Powoli wchodzimy w czas dłuższych urlopów - przed nami długi czerwcowy weekend a także okres wakacyjny. Nad Bałtykiem, w Zakopanem tłok, nie każdy może pozwolić sobie na wyjazd za granicę, a mało kto pamięta o tym, jak urokliwe potrafią być bardzo często niedoceniane zakątki w Wielkopolsce. To przecież kraina pięknych jezior i lasów, które pozwalają nam zapomnieć o codziennych trudach i odciąć się od zgiełku miasta. Pestkownica jest jednym z tych zakątków, który zdecydowanie warto odwiedzić.

Często słyszymy, że jeśli chcemy spędzić urlop aktywnie, to możemy wybrać się w góry. Jeśli ktoś jest miłośnikiem zupełnie odwrotnego wypoczynku, to kierunkiem jego wyjazdu powinno być morze. Wielkopolskie jeziora pozwalają pogodzić obie grupy i sprawić, że taki wyjazd może być wspominany przez wiele lat i chętnie do takich wycieczek się powraca. Rezydencja Nad Jeziorem w Pestkownicy daje szerokie spektrum możliwości wypoczynku. Dla leniwych tuż przy ośrodku leży własne, ośmiohektarowe piękne jezioro, dla tych bardziej aktywnych w samym ośrodku znajdzie się strzelnica, boisko do siatkówki, czy nawet pole dla początkujących golfistów. Tam także można skorzystać z coraz popularniejszych, ale wciąż rzadko widzianych atrakcji takich jak archery tag, czy zagrać w bule lub duże szachy. Aktywniejsze osoby mogą w okolicy zajrzeć na trasy rowerowe, konne, nordic walking, park linowy, czy wiele innych atrakcji przyrodniczych i historycznych. To także zbieg trzech województw - wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego, co dla turystów także może być ciekawym punktem do zaliczenia. Rezydencja nad jeziorem w Pestkownicy to trzygwiazdkowy hotel działający cały rok.

Wypoczynek w Rezydencji Nad Jeziorem może stać się jeszcze przyjemniejszy dzięki kąpielom leśnym, które znajdują się w ofercie tego ośrodka. Przebywanie na łonie natury, pośród drzew, z dala od miast i samochodów, ma właściwości terapeutyczne - poprawia zdrowie psychiczne i fizyczne - odpręża, relaksuje, wycisza, a tego właśnie poszukujemy podczas naszych urlopowych wypraw. Drawieński Park Narodowy, który leży w bliskim sąsiedztwie to świetne miejsce do tego typu aktywności. Pestkownica to także idealne położenie dla wędkarzy, czy miłośników kajaków - w okolicy można zaliczyć różnego rodzaju spływy - od tych dla początkujących, po te bardziej wymagające trasy (Drawa, Korytnica, Cieszynka i inne).

Rezydencja Nad Jeziorem to świetne miejsce by zapomnieć o swojej pracy, ale także bardzo dobry ośrodek to integracji zespołu. Jest to szczególnie ważne po miesiącach pracy zdalnej. Baza noclegowa to 20 pokoi dwuosobowych (każdy z łazienką), cztery apartamenty i trzy ogrzewane całoroczne domki. Łącznie daje to 60 miejsc noclegowych, co pomieści grupy z małych, jak i nieco większych firm. Dwie sale konferencyjne wyposażone w rzutniki pozwolą także zorganizować szkolenia, czy konferencje. Poza wspomnianymi atrakcjami w integracji w Rezydencji Nad Jeziorem mogą pomóc takie formy rozrywki jak rajdy samochodami terenowymi na orientację, zawody drwali, łapanie byka na lasso, płukanie złota w stylu Klondike czy Las Vegas Party.

Pestkownica i Rezydencja Nad Jeziorem potrafi zaoferować każdy możliwy rodzaj wypoczynku, co sprawia, że ta lokalizacja ma w sobie tylko atuty. Z dala od miasta, blisko terenów leśnych, z jeziorem przy samym ośrodku - nie trzeba wyjeżdżać daleko za Wielkopolskę, by doświadczyć podobnych chwil relaksu jak nad polskim morzem, czy za granicą. Na miejscu działa restauracja oferująca dania oparte głównie na produktach lokalnych. To także doskonałe miejsce na zorganizowanie rodzinnej imprezy (wesele, komunia, urodziny czy rocznica ślubu) oraz sobotnią, parogodzinną wycieczkę na łono przyrody. Atrakcją dla dzieci jest karmienie owieczek i danieli, a jesienią grzybne lasy zapraszają grzybiarzy.

www.pestkownica.com.pl
www.facebook.com/pestkownica
tel. 502 606 847

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro